Osvrt na sportska događanja 2021./22.

Završetkom školske godine, priveli smo kraju i sportske aktivnosti u našoj školi.  Učenice i učenici, učitelji i roditelji bili su aktivni tijekom cijele godine i unatoč još jednoj pandemijskoj godini učenici su imali bogat sportski program.

Nogometaši su odradili školski turnir koje se protegnuo od listopada 2021. do lipnja 2022.

U kategoriji petih i šestih razreda, 6.a obranio je naslov prvaka iz lipnja 2021., a u finalu je pobijedio ekipu 5.a. Ponajbolji igrači bili su Čičmak, Orhel i Dušič kod prvaka te Gajić, Maglov i Stela Delišimunović kod petaša.

Među sedmašima i osmašima, prvaci su također prošlo-lipanjski pobjednici, ekipa 8.a U finalu su slavili 3-2 protiv odličnog 7.a uz tri gola Ivana Plasaja. Osmaši su također i pobjednici košarkaškog turnira tako da je ekipa 8.a koja napušta našu školu osvojila oba nogometna i košarkaška turnira, ove i prošle godine te time pokazala sportsku dominaciju. Zaslužili su i da spomenemo njihova imena, a to su Patrik Duh, Marko Vukosavić, Ivan Plasaj, Marin Gugić, Tomo i Roko Mihelić i Josip Buntak, a u finalu je ove godine za njh zaigrao i Vjekoslav Barišić. U 7.a istaknuli su se Delišimunović, Gajić i Župančić te pojačanje iz 7.c, Neo Noršić.

Školska nogometna reprezentacija imala je zanimljivu sezonu.

Prvi nastup imali su tijekom zimskih praznika kad su nastupili na futsal turniru u sklopu „Odmorka“. Nakon dvije pobjede i jednog poraza u skupini, u utakmici za prolaz u četvrtinu finala izgubili smo 6-2. Dečki su bili sjajni, a naša ekipa dobila je nagradu za fair-play zbog prijavljene greške organizatora u zbrajanju golova koja je išla u našu korist. Dečki su odlučili ukazati na pogrešku i time smo dobili najtežeg suparnika od kojeg smo izgubili, ali smo sačuvali poštenje i sportski duh. Nastupili su Kajtna, Duh, Vukosavić, Delišimunović, Noršić, Župančić, Bekavac, Barišić, Kovačević i Joaquin, voditelji ekipe bili su Bruno Duh i Ante Barišić

Futsal ekipa petaša i šestaša sudjelovala je na školskom prvenstvu Grada Zagreba u organizaciji Školskog sportskog saveza i u prvoj utakmici tijesno je izgubila 2-1 od OŠ Ivana Gorana Kovačića. Premijerno odjeveni u nove dresove koje je nabavila školu na inicijativu ravnatelja, prof. Bilafera, nastupili su Kajtna, Orhel, Dušič, Barišić, Oštarčević, Gajić, Maglov i Sudar, a voditelj ekipe bio je Bruno Duh.

Savez je organizirao i malonogometni turnir u istoj dobnoj kategoriji i tu smo ostvarili najbolji rezultat sezone. U prvom kolu eliminirali smo OŠ Vedri dani rezultatom 14-0, a u četvrtini finala revanširali smo se OŠ Ivana Gorana Kovačića za poraz u futsalu i pobijedili 4-2 uz 3 gola Dorijana Čičmaka i sjajnu igru cijele ekipe. U polufinalu izgubili smo od budućeg osvajača turnira i uvjerljivo najbolje ekipe OŠ Alojzija Stepinca, a u utakmici za 3. mjesto izgubili smo nakon izvođenja udaraca s bijele točke i to nakon što su naši igrači pogodili 3 vratnice. U regularnom tijeku utakmice rezultat je bio 1-1. Tuga je bila ogromna, teško je reći je li veća među igračima ili voditeljima ekipe, ali 4. mjesto u Zagrebu odličan je rezultat. Nastupili su Kajtna, Gajić, Maglov, Orhel, Dušič, Barišić, Čičmak, Oštarčević, Kojundžić, Bošnjak, Kuterevac, F. Čarić i Sudar. Voditelji ekipe bili su Ante Barišić, Igor Maglov i Bruno Duh.

Sezonu smo završili nastupom na Coca-Cola kupu koji se igra u sklopu Sportskih igara mladih. Pravo nastupa imalu su dječaci rođeni 2006. i mlađi. Prof. Joško Kostović okupio je ekipu sastavljenu od 6.-8. razreda. Nakon 2 pobjede i 1 poraza, dečki su se plasirali u daljnje natjecanje. Nakon prolaska idućeg kruga bez borbe, u četvrtini finala ponovno smo naišli na protivnika iz skupine, ekipu Ferenčice u kojoj su nastupili dečki stariji  i tjelesno jači od naših te smo izgubili 6-1 i oprostili se od završnog turnira u Splitu što je posebno rastužilo našeg prof. Kostovića koje je kao motivaciju za pobjedu i put u Split obećao mnoge lijepe stvari. Naši dečki su kao i tijekom svih ovih nastupa pokazali sportski duh, pristojnost i borbenost te možemo doista biti ponosni na njih. Nastupili su Gugić, Duh, Vukosavić, Noršić, R. Mihelić, Delišimunović, S. Gajić, Župančić, Bekavac, Kovačević, D. Čičmak, Barišić i V. Čarić, voditelji su bili prof. Joško Kostović, Bruno Duh I Ante Barišić. Posebno tužni nakon poraza bili su naši osmaši kojima je ovo bio zadnji nastup za školu, ali sigurni smo da će se ovo lijepo druženje i prijateljstvo koje se razvilo među našim učenicima nastaviti u budućnosti.

Naši učenici nastupali su tijekom godine u brojnim natjecanjima i iz drugih sportova (košarka, plivanje, taekwando, stolni tenis, skijanje, mali graničar, atletika…). Imali smo i prvake Hrvatske i Grada Zagreba (Eva Resnik plivanje, Josip Buntak vaterpolo, Stela i Vito Delišimunović taekwando)

Hvala ravnatelju, prof. Bilaferu na podršci, prof. Šprajcu, prof. Kostoviću, svim roditeljima koji su na bilo koji način sudjelovali (Duh, Ždralović, Maglov, Sedić, Barišić…) i svima koji su bili dio ove krasne sportske priče naše škole u ovoj školskoj godini.

Za iduću godinu planiramo još više nastupa naših učenika i nadamo se dobrim rezultatima, veselju i što je najvažnije dobrom druženju i sportskom duhu.

objavio: Ijan Somi   datum: 21. 6. 2022.