Projekt: Alati za moderno doba

Kroz 12 radionica sudjelujemo u projektu Alati za moderno doba kojim se učenike osnažuje za sigurnije korištenje interneta, zauzimanje stava, pretraživanje informacija, odgovorno korištenje i ponašanje na društvenim mrežama.

Primjetno je poboljšanje u komunikaciji među učenicima, povećanje kreativnosti i  koncentracije tijekom nastavnih satova te smanjenje stresa koji je povezan s prekomjernom upotrebom mobitela.

Predani smo promicanju zdravih navika korištenja tehnologije među djecom i mladima te ovim pristupom pokazujemo da je moguće promijeniti paradigmu i potaknuti djecu na aktivniji, kreativniji i socijalno bogatiji način života, čak i u eri digitalne tehnologije.

U konačnici, ova inicijativa dokazuje da ponekad manje jest više. Dok tehnologija ima svoje prednosti, važno je pronaći ravnotežu i pružiti djeci priliku da razviju svoje vještine izvan ekrana.

Projekt je još u tijeku, a provode ga profesorica hrvatskog jezika i književnosti Helena Putar te socijalna pedagoginja Mia Jović.

Više možete pročitati u samom članku.

objavio: Ijan Somi   datum: 29. 3. 2024.

« Travanj 2024 »