Socijalna pedagoginja

Nakon potresa - Kako si pomoći

Navedenu obavijest stavili smo i u vaše učionice nakon potresa, a objavljujemo ih i ovdje radi veće preglednosti. Objavjuljemo letak Poliklinike za zaštitu djece Grada Zagreba - Potres: I ovo će proći... te Letak za učenike osnovnih škola Tima za krizne intervencije.

Vjerujemo da ste već sa roditeljima pročitali navedene letke.

Nakon potresa svi smo osjetili nemir i strah. Niti jedan od ovih osjećaja nije ugodan. Ipak, oni su tu. To je sasvim normalno u trenutnim okolnostima. Tvoj strah te motivira na oprez i potrebu da se zaštitiš. Što sada?

Prihvati ih i nastavi živjeti što kvalitetnije možeš u danim okolnostima. Smanjenju neugodnih osjećaja može doprinijeti pričanje o događaju s tebi bliskim osobama – uživo s onima koji su ti blizu ili virtualno s onima s kojima se trenutno ne možeš naći, a uz koje se osjećaš dobro. Dijeli svoje misli, strahove, osjećaje... Nema krivih, "nenormalnih" ni loših osjećaja, kao ni misli. Sada, više nego ikada trebamo biti tu jedni za druge. Radi ono što voliš i što te opušta. Učini li ti se da niti to ne pomaže, javi se privatnom porukom psihologinji (Nataši Lalić) ili socijalnoj pedagoginji (Marija Sitar). Tu smo za tebe!

Krizni tim, kao i savjete stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, možete kontaktirati putem e-maila kurikulum@mzo te na broju telefona 091/1667882 (za Grad Zagreb možete dobiti gospođu Natašu Grundman Slavić)

I ne zaboravi: Poslije kiše, uvijek dolazi sunce!

Srdačan pozdrav,

Marija, socijalna pedagoginja

Priloženi dokumenti:
grafika_2_djeca_potres-OK.png (714.19 KB)
Letak-za-učenike-osnovnih-škola.pdf (207.00 KB)

objavio: Marija Sitar   datum: 3. 5. 2020.

« Ožujak 2024 »