Školski kurikul

Temeljem članka 28. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/2008), Školski odbor Osnovne škole Matka Laginje na sjednici održanoj 28. rujna 2017. godine, na prijedlog Učiteljskog vijeća, donio je

Školski kurikul

Pod pojmom Školskog kurikula podrazumjevamo sve sadržaje, procese i aktivnosti koji su usmjereni na ostvarivanje ciljeva i zadaća odgoja i obrazovanja kako bismo promovirali  intelektualni, osobni, društveni i tjelesni razvoj učenika. Osim službenih programa nastave i drugih  programa koje škola provodi, Školski kurikul pokazuje brojne aktivnosti učenika, učitelja i po čemu je škola prepoznatljiva.

Školski kurikul temelji se na učeničkoj razini znanja, interesa i sposobnosti, na raznolikosti i kompleksnosti obrazovnih interesa i potreba učenika, roditelja i lokalne zajednice, stalnom porastu znanja, te potrebom oblikovanja učenikove osobnosti u svijetu koji se stalno mijenja. U planiranju aktivnosti vodimo se načelima individualizma, nepristranosti i multidisciplinarnosti.

Pri izradi Školskog kurikula stavljen je naglasak na specifičnosti škole i sredine u kojoj škola djeluje.

Školski kurikul je razrađen po odgojno – obrazovnim područjima, a dostupan je svim učenicima, roditeljima i onima koji su zainteresirani za rad i život naše škole, a možete ga pročitati ispod klikom na link.

Ravnatelj:

Božidar Bilafer, prof.

OS Matka Laginje, Kurikulum.docx

« Siječanj 2021 »

Korisno
 • Portal za škole
 • MZO
 • Agencija za odgoj i ...
 • CAdmin
 • NCVVO